eGFR u krvi pokazuje 140 ml/min . Trudnica sam, 11 nedelja. Da li je to mnogo povišen nalaz i šta bi trebao da znači? Hvala

    Odgovoreno: 14. 12. 2023.
    • Postovana,

      Tokom trudnoce  fizioloski dolazi do pada kreatinina u krvi. To se dogadja zbog vece kolicine tecnosti u organizmu. Posto se eGFR izracunava medju ostalim na osnovu vrednosti kreatinina u krvi, normalno je posto je nizi kreatinin da eGFR vrednost ispadne povisena. Vas rezultat ukoliko je izolovan, bez pridruzenih bolesti, bez proteina u urinu, u potpunosti normalan.
      S postovanjem, dr Ivan Radic

      spec. Interne medicine