Dobar dan ,38 nedelja trudnoce,d-dimer rezultat je 6.7.dali je to normalno ?

    Odgovoreno: 13. 12. 2023.
    • Postovana,

      ukoliko se vec niste konsultovali sa nekime, pod pretpostavkom da je cut off 0,5, vrednost od 6,7 je ipak dosta visoka. Svakako preporucujem da konsultujete sto pre svoga ginekologa koji vodi trudnocu, poznaje Vas, zna da li imate neke pridruzene bolesti i da li koristite neku terapiju, te ce Vas zavisno od procene u slucaju potrebe  dodatno uputiti kardiologu, vaskularnome hirurgu, hematologu.
      S postovanjem, dr Ivan Radic

      spec. interne medicine