1. Tumačenje nalaza broja leukocita i trombocita

    Pitanje broj: #162401

    Interesuje me imam li razloga za brigu, krvni nalaz mi je pokazao broj leukocita 12,0 trombocita 482 i RDW 16,6 ostale vrednosti su uredne.

    Odgovoreno: 06. 07. 2019.
    • Bilo kakva prolazna infekcija kao što su prehlada, neka virusna infekcija, čak i pokvaren zub, mogu uzrokovati lagano povišenje u vrednostima leukocita.

      Tako da smatram da, pošto su sve ostale vrednosti u granicama normale,a Vi bez ikakvih simptoma ( niste barem naveli da imate neke) možete biti bezbrižni za Vaše trenutno zdravlje.

Komentari na pitanje: #162401

    • Pozdrav interesuje me leukociti su porasli na 14 jel opasno ako mozes da mi das neki predlog hvala

    • "a Vi bez ikakvih simptoma ( niste barem naveli da imate neke) možete biti bezbrižni za Vaše trenutno zdravlje." kaze lekar? Mnoga stanja koja su u pocetnom stadijumu nemaju simptome, ali se iz rutinske analize krvi ili zbog banalne prehlade moze posumnjati i detektovati mnoge bolesti, pa i one najteze u ranom stadijumu.