Da li se odredeni krvni derivati mogu davati istovremeno na dva venska puta npr. trombociti i dekantirana krv i ako mogu, koji mogu

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Postovani, da li ce se u isto vreme davati derivati krvi zavisi od stanja u kome se nalazi pacijent. Ukoliko je stanje urgentno nizak broj trombocita sa znacima krvarenja i izuzetno nisak hemoglobin tada moze i mora, a u ostalim ssituacijama nevidim razlog. U principu najbolje je primiti jednu komponentu a zatim drugu komponentu krvi. Pozdrav dr Stanojkovic