Je li moguće da CRP bude u okviru normalnih vrijednosti ukoliko se radi o nekoj upali ili virozi?Isto tako i leukociti?Naime,osjećam bolove u donjem lijevom abdomenu,već nekoliko dana imam povišenu temperaturu koja varira od 37-38 stupnjeva a krvna slika je uredu?

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Postovani, povisene vredosti CRP ukazuju na akutni zapaljenski proces i ne definise da li je uzrok bakterijski ili virusni. Analiza Prokalcitonin (povisene vrednosti) ukazuje na bakterijsku infekciju. Obzirom da je i broj leukocita u granicama normale ne bi trebalo da se radi o upalnom procesu. Savet Vam je da uradite i ultrazvuk abdomena. Pozdrav Dr Stanojkovic