Postovanje! Imam 23 godine,poslednjih 2 meseca osecam malaksalost i temperaturu od 37,1-37,3 koja ne traje svih dva meseca vec se povremeno javlja,npr.svaki drugi treci dan! Isla sam kod hematologa,pregledala me je i nemam nijednu promenu,limfne zlezde su u redu! Preporucila mi je da uradim neke analize,hormone stitne zlezde koji su u redu i pored njih dala mi je da uradim i imunoglobuline koji su vecinom u redu,samo dva nisu:-prisustvo IgG antitela prema Epstein-Barr virusu parametri pokazuju da je normalno imati 25 a ja imam 50, -prisustvo IgM antitela prema Epstein-Barr virusu pokazuje da sam pozitivna! Pa bih Vas zamolila da mi pojasnite sta te analize pokazuju i da mi date savet sta dalje da radim!Analize sam radila u INEP-u S postovanjem Jelena

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Postovani, sto se tice rezultata na virus Epstein-Barr, imate povisene vrednosti Ig M antitela koja ukazuju na akutnu infekciju i potrebno je uraditi ultrazvuk jetre i slezine i biohemijske analize krvi, posebno transaminaze da bi se postavila definitivna dijagnoza, infektivne mononukleoze. Pozdrav Dr Stanojkovic

Komentari na pitanje: #8916

    • Dobrovece imao bih jedno pitanje ako nije problem. . . Vec 3 dana imam temperaturu 37-37, 5 ujutru kada ustanem osecam veliku malaksalost mada mi tada spadne temperatura na 36-36, 5. . . Pio sam brufen od 500mg prvo vece i spustilas e ujutro temperatura alis e opet podigla na 37, drugi dan sam popio febricet on je isto kao za spustanje temperature ali nije pomogao i posle nekog vremena popio sam opet brufen i ujutro kad sam ustao imao sam 36 temperaturu i malaksalost nocas sam se istusirao sa mlakom vodom potopio cartape sircem i obuo ih i legao da spavam i popio brufen. . Kad sam ustao temperatura mi je bila 36 ali sam mnogo malaksao i muka mi je kad jedem (nemogu da jedem) evo danas se opet popela na 37. . . Strasno koliko je naporna. . . Molio bih za savet i ako mozete da mi akzete da li je nesto strasno ili nije? Hvala unapred: )