Postovani doktore da li mi mozete pomoci i objasniti analiza cega je CA125 i CEA,i da li mi mozete reci njihove referentne vrednosti,interesuju me vrednosti prvenstveno kod zena.Hvala vam unapred i jos bih vas zamolila da mi odgovorite sto pre budete mogli.

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Postovani, analize CA125 i CEA su tumorski markeri. Vrednosti CEA do 5,0, a CA 1256 do 35 U/ml. CA 125 je tumorski marker za procese na jajniku, a CEA je opsti marker za maligni proces a moze biti o primarni marker za dojku, cervix, jednjak. pozdrav Dr stanojkovic