Postovani, najpre hvala na odgovoru. Zatim, ako Vas ne mrzi procitajte rezultate testa: WBC 4.8 LYM 2.5 51%L MID 0.4 7.9%M GRAN 2.0 41.0%G RBC 5.05 HGB 135 HCT 39.2% MCV 77.6 MCH 26.7 MCHC 344 RDW 19.5 PLT 213 MPV 11.9 Od preparata pijem Iron plus koji sardzi: gvozdje (u obliku ferofumarata) 10mg, vitamin c 30mg i bioflavonoide citrusnog porekla 10mg. Nadam se da cete imati strpljenja da procitate i odgovorite kao i da sada imate dovoljno informacija. Dakle, brine me to povecanje RDW u protekla 3 meseca (bilo je 18.7%). Hvala jos jednom i pozdrav!

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Postovani, terapija vam je dobra i vrednosti krvne slike su dobri sto se tice anemije i od normalizacije uzimate jos tri meseca da se depoi popune uz kontrolu feritina i serumskog gvozda. Nema razloga da vas brine RDW koji predstavlja koeficijent varijacije distribucije volumena eritrocita. Pozdrav Dr Stanojkovic