Poštovani, molim Vas da mi pojasnite rezultate analize krvi za mog oca, koji je inače star 53 godine i lekaru se javio zbog povišenog krvnog pritiska i krvarenja iz nosa. Brinu nas rezultati označeni sa MO (kod njega iznose 13,9), MO# (kod njega iznose 1,1) i MCH (kod njega iznose 32,9) - oni su prilično povišeni (prema vrednostima naznačenim u obrascu). Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Postovani , uzrok krvarenja iz nosa moze biti visok krvni pritisak, ali bi trebalo za svaki slucaj proveriti i koagulacioni status. Ostale vrednosti same posebi ne ukaziju na nista posebno ako je ostalo u redu a pogotovu MCH ( srednji sadrzaj hemoglobina u eritrocitu). Pozdrav dr Stanojkovic