Dr Stanojkovicu, molim Vas da mi napisete sta znace sledeci parametri krvne slike: WBC,LYM,MID, GRN. RBC, HGB, HCT, MCH, MCHC, MCV, RDW. PLT, PCT, MPV, PDW. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Postovani, idemo redom WBC( broj leukocita), LYM (broj limfocita), GRN (broj granulocita), RBC ( broj eritrocita), HGB (vrednost hemoglobina), HCT ( vrednost hematokrita), MCV (srednji volumen eritrocita), MCH (srednji sadrzaj hemoglobina u erotrocitu), MCHC (srednja koncentracija hemoglobina u eritrocitu), RDW (koeficijent varijacije distribucije volumena eritrocita), PLT (trombociti), MPV (srednji volumen trombocita), PDW (sirina distribucije volumena trombocita). Pozdrav dr Stanojkovic