Nisam siguran da je pitanje bas za vas,ali cu vam ga ipak uputiti. Prilikom analize krvi,gvozdje mi je bilo poviseno,33. Interesuje me da li je to opasno i da li moze biti kakvih posledica?Isto tako,da li da ishranom regulisem nivo gvozdja?

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Postovani, vrednost gvozda koja se radi ukazije na trenutnu koncentraciju u cirkulaciji i da li se radi o nekoj bolesti trebate uraditi i analize TIBC, UIBC , feritin i ponoviti gvozde, krvnu sliku, pa tek tada razmatrati da li se radi o trenutnom stanju ili nekom poremecaju. Pozdrav Dr stanojkovic