Postovani, prilikom krvne analize utvrđen mi je manjak gvozdja (3,8) kao i Feritina (6,03), sedimentacija 18, HCT 39,6, Hemoglobit 120, eritrociti 4,44, a leukociti 6,1. Pregled kod hematologa mi je zakazan tek za 31.juli, do tada uzimam 2 ampule Totema dnevno kao i folan i vit C. Da li je ovo dovoljno i da li je dobro da sada konzumiram sve to obzirom da ce do pregleda kod hematologa gvodze verovatno dostici neku normalniju vrednost. Ranije sam konzumirala samo 20 dana totemu i davalo je rezultata, ali mi se brzo (nakon 2 meseca) nekonzumiranja istih smanjivala vrednost. Lep pozdrav i unapred hvala, Sanja

    Odgovoreno: 11. 07. 2008.
    • Postovani, kod hipohromne anemije ili anemije uzrokovane nedostatkom gvozdja terapija je upravo ta koju ste dobili preparati gvozdja , folne kiseline. ono sto je bitno da nakon normalizovanja rezultata trebate da uzimate jos dva meseca da bi se depoi popunili, takodje kada se piju preparati gvozdja i radi analiza u krvi moze da da lazno dobre rezultate.