molim da mi se pojasne rezultati krvne slike. inace imala sam manjak gvozdja pila ferrum lek, malo mi se popravila krvna slika, medjutim to gvozdje se po recima lekara nije rasporedilo. inace se osecam konstantno umorno, imama vrtoglavice, lupanja srca, lako se umorim i zadisem. rezultati krvne slike su mi sledeci WBC 5.5 *RBC 3.76 *HGB 101 *HCT 0.313 MCV 83 MCH 26.9 MCHC 322 *RDW 16.2 PLT 275 MPV 7.4 PCT 0.204 PDW 12.3 imam obilnije menstrualne cikluse. kakvu mi terapiju predlazete

    Odgovoreno: 17. 06. 2008.
    • Postovani, obilni menstrualni ciklusi mogu biti uzrok slabokrvnosti. Nisu dovoljni samo preparati gvozdja, nego i folne kiseline i vitamina C. Obicno se ova terapija uzuma 2-3 meseca pa se proverava krvna slika, serumsko gvozdje , TIBC i UIBC i feritin i onda se odlucuje sta ce dalje.