1. Promene na jeziku mlečno bele boje kupastog oblika

    Pitanje broj: #15310

    Na desnoj strani jezika, pri vrhu pojavile su mi se dve papile, kupastog oblikamlečno bele boje. Počela sam da koristim heksoral i daktanol gel, ali se ništa nije promenilo na bolje.

    Recite mi molim Vas kome da se obratim da bi se utvrdio tačan razlog upale, ili možda nešto drugo od lekova što bi mogla da koristim.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Poštovana,

      Moj savet Vam je da se javite stomatologu, specijalisti oralne medicine. Gornja površina jezika je pokrivena papilama i to: opsančene papile, končaste papile, pečurkaste papile i listaste papile. One sadrže receptore koje primaju osnovne utiske za kiselo, slano, slatko, gorko, bazno ili metalno. Daktanol je antimikotični i antibakterijski lek i treba ga koristiti samo u slučaju kada se radi o gljivičnoj infekciji.