1. Promena boje zuba

    Pitanje broj: #56073

    Poštovani,
    Imam jedan problem! Pre 2 godine sam pao i jedinica mi je počela da tamni. Doktor kaže da je to nekroza. Išao sam kod maksilofacijalnog hirurga i kod stomatologa jedan kaže da se može spasiti zub, drugi kaže ne može. Hoćete li mi objasniti šta je to nekroza i kako se leči, i da li tretman lečenja boli.? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 24. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Često puta kao posledica traume dolazi do nekroze pulpe tj. do devitalizacije zuba. Vitalnost zubu daje pupla tj "živac". Nakon izumiranja pulpe dolazi do menjanja boje zuba i do njegove krhkosti tj. lomljivosti. Treba uraditi Rtg snimak, tada je moguće doći do pravog odgovora šta treba dalje raditi. U obzir dolazi helio nadogradnja sa kočićem ili protetska nadogradnja-metalokeramička ili bezmetalna kruna.
      S postovanjem
      Pozdrav.