1. Povlačenje desni dijagnoza i terapija

    Pitanje broj: #17514

    Imam problem sa donjom peticom. Vrat zuba je osetljiv na dodir sonde i hladno, a moj stomatolog kaže da nije reč o karijesu nego da su se malo spustili desni. Ponekad imam osećaj blagog "sevanja" u predelu tog zuba.

    Da li će to proći vremenom ili da koristim Fluorogal po preporuci stomatologa? Ostali zubi su mi zdravi.

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovana,

      Vrlo često dolazi do tzv."ogolićenja"vratova zuba što dovodi do bolnih senzacija na različite nadražaje. Ja bih Vam preporučila da uzmete gel na bazi koncentrovanog natrijumfluorida, natrijumnitrata ili stroncijumhlorida. Važno je da znate da nakon aplikacije gela ne konzumirate hranu i piće nekih 30-ak minuta. Postoje medikamenti koji su se pokazali odlično u rešavanju problema preosetljivosti kao što su duraphat ili tooth mouse.