1. Klasična ili vizil parcijalna proteza

    Pitanje broj: #56375

    Iz gornje vilice sam izvadio sve zube i sada čekam da se vilica stabilizuje od vadjenja zadnja 4 zuba. U donjoj vilici imam parcijalnu vizil protezu. Interesuje me šta je uopšteno bolje totalna vizil proteza ili klasicna od "plastike". Ili šta drugo? Do sada sam za ovu gornju vilicu imao parcijalnu vizil protezu koju sam nosio 10-ak godina. Pošto su propopali zubi koji su je nosili moram da ugradim totalnu, ali koju? Šta mi preporučujete?

    Odgovoreno: 24. 05. 2010.

Komentari na pitanje: #56375

    • Iz gornje vilice sam povadila sve zube prije osam mjeseci, ali mi još uvijek nije zarasla vilica i zubni tehničar neće da mi napravi protezu dok to ne zaraste, da li postoji ikakav način (da nešto koristim) za brže zarastanje. Hvala unaprijed!