1. Karijes kod dece

    Pitanje broj: #18689

    Imam bebu od 11 meseci, na zubićima su joj se pojavile crne mrlje, poput karijesa. Ima osam zuba. Uspavljujemo je sokom.

    Šta može da se uradi da se to nekako spreči?

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana,
      Glavni "krivac" za pojavu karijesa je šećer. Njegovim razlaganjem dolazi do stvaranja kiselina koja nagrizaju površinu zuba tj. gleđi. Probajte postepeno da odvikavate bebu da se uspavljuje sokićima. Jer se na taj način konstantno unose velike količine šećera, koje se neprestano razlažu. Možete gazicom uklanjati meke naslage sa površine zuba Vaše bebe.