Za stomatologiju. Poštovani, imam problema sa desnima. Naime, pre više od 3 meseca, pojavio mi se gingivitis. Nosim fiksni (ortodonski) aparat (2 godine) i ranije nisam imao problema s tim. Moj zubar mi je preporučio korišćenje gengigela, ali u poslednje 2 nedelje nema značajnijeg pomaka. Na jednom članku sa interneta sam pročitao da je prva faza paradontopatije, upravo gingivitis, praćen rasklaćivanjem zuba. . A od skora mi se taj zub i rasklatio. Inače, veoma vodim računa o oralnoj higijeni, redovno perem zube, koristim pastu blend-a-med expert za zaštitu desni, tečnost za ispiranje zuba, interdentalnu četkicu itd. Ponavljam, ovakvo stanje mi već traje više od 3 meseca. Šta mi možete preporučiti i koliko je ovo sve ozbiljno? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Cesto se desava da prilikom nosenja fiksnih aparata dodje do pojave gingivitisa. Na osnovu slike koju ste poslali mislim da se radi o previsoko postavljenoj bravici aparata. Javite se vasem stomatologu-ortodontu koji ce vam
      pomeriti bravicu. Time ce ubrzo i nestati vase tegobe.
      s postovanjem dr zaharijev natasa