Poštovani, prije 3 g. Sam na sluznici usta (unutrašnja strana obraza) osjetila suvoću, kao pijesak, crvenilo, bijele bubuljice i kada rastegnem obraz, te ranice prokrvare. Za par dana je nestalo, i to mi se još jednom desilo od tada, ali nije krvarilo. Imam 37 god i sluznica mi je više blijeda a kada rastegnem, tj"izvratim" obraz, sastoji se od niza bijelih tačkica-bubuljica. Desi se da ponekad imam i pokoju crvenu tačkicu koja preko noći nestane, što sam primijetila i kod svog sina od 7 g. Ispod donje usne, iznad brade, na dodir jezkom osjetim niz čvorića. Da li je sve ovo, kod sina imene uredu. Šta je u pitanju? Živim u malom mjestu i ne znam kojem specijalisti mogu da se obratim, ukoliko je to potrebno. Iače, pre 6g sam imala čir na dvanaestop. Crevu koji je izlječen. Kako imam česte migrene, bronhitis. . . Pijem često ili lijekove ili vitamine. Koja hrana je najbolja za sluznicu, njenu njegu. Zabrinuta sam i molim vas da mi odgovorite. Hvala.

    Odgovoreno: 23. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Svakako da cesta upotreba lekova moze izazvati promene na oralnoj sluzokozi. Kad budete u mogucnosti javite se domu zdravlja ili stomatoloskom fakultetu, gde ce vas pregledati stomatolog specijalista oralne medicine. Nazalost ne bih mogla bez klinickog pregleda da vam dam dijagnozu i samim tim i odredim terapiju.
      s postovanjem drzaharijev natasa