Na unutrašnjem delu usne (između donje usne i gingive), u visini zuba četvorke, pojavio se čvorić veličine zrna graška, bezbolan, iste boje kao i sluzokoža usta. Zubar mi je rekao da ne bi trebalo da bude ništa opasno jer je mekano i nema drugih promena poput krvarenja itd, da nije začepljenje pljuvačnog kanala ali i da "ne zna" tačno šta je u pitanju. Takođe me je pitao da li sam se povredio na tom mestu ali skoro sam siguran da nisam. 10 dana je prošlo od kada sam tu izraslinu primetio a ne smanjuje se uopšte. Molim vas da mi pojasnite šta sve to može da bude i koliko takva stanja mogu da traju. Ne smeta mi ali sam zabrinut da nije nešto opasno.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 07. 2009.
    • Poštovani,
      verujem da nema razloga za brigu, ali bih vam preporučila da se javite stomatologu specijalisti oralne medicine. Na osnovu samo vašeg opisa ne bih mogla precizno da vam kažem o čemu se radi, a još manje da vam dam terapiju. Uzroci koji mogu da dovedu do date pojave potiču od zuba ili kao posledica povrede.
      S poštovanjem