Zanima me da li se kod nas stavljaju veniri? Koja je procedura? Koliko traju vremenski? Želeo bih da ih stavim, pre svega iz estetskih razloga iako imam 19 god. Koju biste mi ordinaciju preporučili? Koliko orjentaciono košta intervencija?
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Pokušaću da Vam približim šta su zubni viniri. Porcelanske zubne fasete ili viniri su najlepši način da se postigne željena promena u izgledu zuba tj.pacijenta. Oni se već godinama našli svoju primenu i kod nas. Njime se omogućuje da se pacijentima podari pravilniji i prirodno atraktivniji osmeh. Tretman zahteva minimalnu preparaciju zuba, jer je "ljuspica" porcelana vrlo tanka od 0,3 do 1mm. Najčešće zahteva 3-4 posete stomatologu. Cene su varijabilne i kreću se od 150e pa naviše. Mnoge stomatološke ordinacije u Beogradu uspešno rade vinire (možete pogledati na njihovim sajtovima).
      S poštovanjem dr Nataša Zaharijev