1. Ugradjivanje privremenih krunica

    Pitanje broj: #151253

    Poštovani,

    Nakon ugradnje implanta, do privremene krunice, čula sam da tzv žabica nije idealno rješenje. Koliko se čekaju privremene krunice i na koji način one funkcionišu? Lijepe se za implante ili? Kakva je njihova stabilnost?

    Odgovoreno: 06. 03. 2017.
    • Poštovana,

      Nakon ugradnje implanta čeka se određeni vremenski period do potpunog zarastanja rane, a zatim se pri drugoj poseti ušrafuje metalni dodatak (patrljak) na kome će se kasnije cementirati adekvatna metalokeramička ili bezmetalna krunica. Ta krunica nije privremeno već dugotrajno rešenje. Vreme koje će proći između te dve faze zavisi isključivo od Vašeg stomatologa i njegovog tima.