Postovani doktore imam 23 god pusac sam vec 5 god oduvek sam imala jake i zdravi i jaki pocelisu veoma brzo da mi se kvare za 4 meseca potpuno zdrava tri zuba su se pokvarila dali je to zbog cigareta ili. . . .

    Odgovoreno: 25. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Karijes nastaje kao posledica delovanja mnogobrojnih faktora, kao što su mikroorganizmi usne duplje, sastav pjuvačke, održavanje oralne higijene, ishrana. . . Redovno pranje zuba je veoma bitno, a to podrazumeva pranje nakon svakog obroka, takodje i uveče neposredno pre spavanja. Zube četkate u pravcu njihovog nicanja. Savetujem vam da zakažete pregled kod vašeg stomatologa kako biste popravili pokvarene zube i kako bi na osnovu pregleda utvrdio uzrok zubnog kvara.