1. Zanemarivanje zuba i stanja usne duplje

    Pitanje broj: #34664

    Osećam se glupo što sam zanemario svoje zube (koji su prirodno loši i  izgleda da sam nailazio na lošije stomatologe pa se razvilo nepoverenje koje me je i dovelo do trenutne situacije i finansije kao razlog) koji izgledaju ovako kako izgledaju, priložio sam snimak. Interesuje me Vaš savet šta mi je najbolje činiti? Pod ovim sam mislio koja vrsta protetike bi bila najbolja. Koje zube moram da vadim i koliko sam video jedan umnjak još nije izašao iako imam 32 godine. Interesuje me kome mogu da se obratim na Stomatološkom fakultetu u Novom Sadu tj. koga bi ste mi Vi preporučili, jer ne znam nikog iz tog sveta a čuo sam priče da su dobri.

    Odgovoreno: 24. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Moram da budem direktan da je stanje Vaših zuba izuzetno loše sa prisustvom zaostalih korenova koje treba izvaditi. Takođe, neophodna je i sanacija preostalih zuba pre nego se razmišlja o bilo kakvoj protetici. Tek nakon ovih intervencija i detaljnog kliničkog pregleda možemo da odlučimo o vrsti stomatoprotetskih nadoknada