1. Plik ispod jezika

    Pitanje broj: #49935

    Ispod jezika mi se u poslednjih mesec dana pojavljuje plik koji naraste u roku od sedam dana do veličine košpice od trešnje i nakon toga pukne, tečnost iz njega je slankastog ukusa. Imate li ideju o čemu se ovde radi?

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Verovatno se radi o prisustvu kamenčića u izvodnom kanalu podjezičnih pljuvačnih žlezdi koji onemogućava nesmetano lučenje pljuvačke. Javite se specijalisti za bolesti usta ili maksilofacijalnom hirurgu.
      Pozdrav.