1. Dejstvo anestezije

    Pitanje broj: #37249

    Da li je moguće da anestezija ne deluje na jedan zub a na drugi da? Naime vađene su mi donja četvorka i petica, pri čemu nisam prilikom vađenja 5-ice osetila ništa, a 4-ka je bila skroz "živa". Takođe Vas molim da mi kažete kolika je cena metalnih krunica?

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Oko svakog zuba su moguće takozvane anastomoze nerava ili drugim rečima isprepletanost grančica nerava koje mogu dovesti do pojačane osetljivosti tokom delovanja anestezije. Što se tiče metalnih krunica, verovatno ste mislili na metalo-keramičke krunice i njihova cena iznosi oko 70 eura.
      prof. Dr Saša Stanković

Komentari na pitanje: #37249

    • Pored toga sto su moguce anastomoze, vrlo je verovatno da je zub na koji je slabije delovala anestezija bio zahvacen infektivnim procesom-gnojem kroz koji anestetik slabije prolazi. Kolega, nije ispravno odgovoriti "kod mene u ordinaciji su 70 eura" ukoliko pacijent zeli da zna kojiko kod vas kosta onda bi bilo u redu. Ispravno je reci, cena metalo-keramickih krunica je u nisu, po mojim saznanjima od 40 do 80 eura.