Napravila sam pre 5 dana totalnu gornju zubnu protezu prvi dan me je malo zuljala sa jedne strane i smetala mi je duzina nepca! Izvrsili su mi korekciju i bilo mi je puno podnosljivije za privikavanje medjutim 4 dan osetim da je popustio vakum jako je labava i stalno moram gurati jezikom prema gore jer osetim da mi klizi na dole! Danas sam ponovo otisla na korekciju ali mi je receno da je to zato sto mi na donjoj vilici fale zadnji zubi! Dobro je to kad vam spadne samo gurnite prstom! Verovatno gurnete donjim zubima napred protezu i izbijete! Proteza sklizne i kad nepricam i nepravim grimase a kad se proderem ispadne skroz! Dali je sve tako kao sto su mi rekli i treba jos vremena da se naviknem ili proteza nije napravljena kako treba? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 15. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Problem totalne gornje proteze ne bi trebao da bude prisutan ukoliko je ona adekvatno urađena po principima i ukoliko je to uradio stručan lekar. Problemi stabilnosti proteze imaju različitu genezu, a jedan od razloga bi bio i neadekvatno određivanje granica rubova proteze u ustima.