Za stomatologa; imam paradentozu 16 godina, redovno sam odlazila na preglede, ciscenje kamenca i kiretaze zuba. Pre 4 meseca su mi pocela trnjenja u prednjim zubima, osecaj labavljenja zuba, i velika nelagoda prilikom jela. Snimala sam zube, desni su mi povucene 4-5 mm, imam vertikalnu resorbciju zubne kosti najvecu na prednjim zubima. Zadnja 4 meseca stanje je sve gore. Moj paradentolog mi je rekao da mazem gengigel koga mazem vec 4 meseca i nikakvog boljitka. Ima li resenja za ovo stanje i kome mogu da se obratim i kolika je cena te intervencije

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno je neophodna hirurška intervencija sa ubacivanjem veštačke kosti kako bi se nadoknadila izgubljena kost. Cena zavisi od količine kosti koja se ugrađuje (oko 200 -250 eura po gramu)