Imam paradentopatiju 16 godina. Desni su mi povuceni 4-5mm, imam veliku resorbciju zubne kosti, vertikalnu, najvecu na prednjim zubima. Od pre 4 meseca oseca m trnjenje u prednjim zubima. Pomeranje zuba, reakciju na toplo hladno, veliku nelagodnost prilikom jela. Moj paradentolog mi je rekao da se tu nista ne moze, da mazem gengigel (koga mazem 4 meseca inista mi nije bolje) . Moze li se ovo stanje nekako resiti, gde biste mi preporucili da to uradim i okvirna cena te intervencije.

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Nakon postavljene dijagnoze na osnovu digitalnog ortopana možete se odlučiti za nadoknadu veštačkom kosti uz jednu malu hiruršku intervenciju (režanj operacija) . Cena je oko 200-300 eura po jednom gramu veštačke kosti.