Postovani, kada sam bila mala, pala sam sa bicikla i ispao mi je zub. Bio je mlijecni zub. Kada sam otishla na ultrazvuk nije bilo 2. Zuba koji treba da naraste. Srecom kasnije mi je narastao zub ali skroz zut! Zubar mi je rekao da treba da cekam do 18 god. Da mi to popravi. Po vashem mishljenju, koje su najbolje metode za popravak zuba? Takodje sam mislila da ujedno i ostale zube pobijelim. Da li je to moguce i otprilike koliko koshta? I zashto moram da cekam do 18. Da bi popravila zub? Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Izbeljivanje zuba je brz, jednostavan ali ne i dugotrajan način estetske promene površine zuba. Nije neophodno čekati da napunite 18 godina ukoliko želite protetsku restauraciju bezmetalnom keramikom u kom slučaju možete da uradite fasete ili ljuspice na spoljnoj površini zuba. Cena jedne fasete je ko 150 eura. Što se tiče izbeljivanja zuba to možete uraditi laserom ili gelom za izbeljivanje zuba. Cena jedne seanse je oko 10 eura, a neophodno je uraditi 6-10 seansi. Zapamtite da efekat traje oko jedne godine uz ograničenje upotrebe obojenih pića. Prof. Dr saša stanković: petras@nadlanu. Com