Poštovani,
    Prije 20-tak dana sam dobio upalu desni što i ne čudi s obzirom da imam loše zube (1-icu nemam, izvadio korijen prošle godine i trebam da uradim most). Ostali zubi su plombirani, da ne dužim. Kada sam dobio upalu uzeo sam antibiotike ( amoxicilin) jednu kutiju, pa na moru još jednu (na svoju ruku) ali nekih pomaka nema. Bol je ostao, nije to jak bol od kojeg ne može da se spava, već kao da mi trnu zubi. Išao sam kod stomatologa, radio snimke, 1, 2 i 6-tice (koju sam izvadio) i na zadovoljstvo svoje operisao 2-jku. Samo me zanima ako možete da mi kažete, da li će popravljanjem i saniranjem ostalih zuba upala (blaga) proći?
    Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 07. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Morate najpre da odete kod specijaliste za bolesti usta koji treba da Vam uzme bris mekih tkiva i dijagnostikuje promene na mekim tkivima. Kompletna sanacija zuba treba da doprinese opštem zdravlju žvakatnog sistema.
      Pozdrav.