Poštovani,
    molila bih vas da mi date savet kako da se leči paradentopatija u "početnoj fazi". Iznad leve četvorke gore javio se džep koji boli na dodir i pritiskom po tom džepu dolazi do krvarenja, a povremeno se javlja i bol. Inače taj zub i desna donja četvorka se jedva primetno klate. Molim za savet i mišljenje.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najpre treba ukloniti meke naslage i očistiti parodontalne džepove. U sledećoj fazi treba napraviti rendgenski snimak gde može da se vidi stanje kosti. Nakon toga treba primeniti definitivnu terapiju koja se odnosi na primenu lasera ili preparata tipa gengigel.