Poštovani,
    pre dve godine imala sam operaciju zuba 48. Za vreme operacije doktor mi je iskidao nerve u vilici. Imala sam terapiju laserom i bioptron lampom a doktor je rekao da će oporavak nerava trajati dugo. Donja desna strana usne i vilice mi još uvek trne. Da li stvarno toliko dugo ne mogu nervi da se obnove i da li postoji nešto što bi mi pomoglo?
    Hvala

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najpre trebate da kod neurologa utvrdite u kojoj je meri oštećenje nerava. Simptomi o kojima govorite više liče na traumatsko oštećenje. Oporavak nerava se može da ubrza korišćenjem vitamina grupe b uz adekvatnu simptomatsku terapiju.  Definitivnu terapiju određuje neurolog ili maksilofacijalni hirurg.