Radi se o mojoj majci koja ima 72 godine. Već desetak dana ima bol i pečenje jezika. Laboratorijski izveštaj na patogene bakterije je negativan. Mazali su je sa tečnosti i pomalo joj ublažili stanje. Molio bih vas za mišlenje. Zbog čega joj je ovako i preporuka za lečenje.
    Hvala na savetu.

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najpre treba da uradite kompletna biohemijska ispitivanja koja se odnose i na n ivo glukoze u krvi. Žarenje i pečenje jezika i cele sluzokože usne duplje može biti i posledica stresa iz neobjašnjivih razloga. Nakon analiza javiti se specijalisti za bolesti usta. Pozdrav