Poštovani doktore,
    Već par mjeseci su se pojavile duboke pukotine na jeziku, bole i peku. Smeta slano, kiselo, ljuto, biber i sl. Jezik je ružičaste boje nije otečen. Ne pušim, ne pijem i izbjegavam začine. Koristim čaj žalfiju za ispiranje i Daktanol gel za oralnu primjenu, ali se javljaju nove pukotine. Nalaz krvi je uredan, nemam šećer povišen. Šta predlažete?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najpre prestanite da aplikujete Daktanol gel sedam dana. Zatim morate da odete kod svog stomatologa ili u neku laboratoriju da biste dali bris jezika za mikrobiološka ispitivanja. Na osnovu dobijenih rezultata odrediće se terapija.