1. Menjanje protetskih radova u ustima

    Pitanje broj: #63352

    Imam nekoliko krunica i most i jedan zub na šraf. Interesuje me da li poslije izvjesnog perioda treba da se mijenjanju, jer mi je neko rekao da krunice moraju da se mijenjaju poslije 5 godina i ako je to istina, da li to važi i za zub koji je ušrafljen u korijen. Imam dosta često glavobolje i bol u vratu i fizioterapeut mi je rekao da pregledam zube.

    Odgovoreno: 08. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Da li će vaša nadoknada u ustima izdržati 5-10-15 godina zavisi dosta od higijene usne duplje. Tačno je da te nadoknade treba kasnije zameniti novim. Zub ušrafljen u koren (ako mislite na implant) i on se posle izvesnog vremena menja.
      Što se tiče glavobolja, sa ortopan snimkom vaše vilice se javite svom stomatologu pa čujte njegovo mišljenje. Pored toga imajte na umu da ukočenost vratnih mišića isto tako može biti uzrok glavobolja kao i neki kardiološki problem ali sve to zahteva dodatne analize.
      Pozdrav.