Postovani, u toku prve trudnoce (pre sest godina) a i tokom druge (pre dve) su mi krvarili desni. Nakon porodjaja to se smirilo. Pre godinu dana stomatolog (privatna praksa) mi je stavio estetsku plombu na jedinicu (iako za tim i nije bilo toliko potrebe!) i sada mi tu, kod jedice, desni svakih malo krvare. Sta da radim? Srdacan pozdrav i unapred zahvalna

    Odgovoreno: 09. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Krvarenje desni u trudnoći je prisutno zbog hiperaktivnosti hormona. Svakako uklonite sa zuba meke i tvrde naslage koje mogu biti uzrok upale desni. Isto tako česti obroci u trudnoći zahtevaju rigorozniju higijenu usne duplje uz adekvatnu tehniku pranja.
      a što se tiče plombe obratite se stomatologu da proveri pripoj plombe i odsustvo oštrih ivica u delu gde plomba naleže na desni, ako je to u redu, opet treba očistiti kamenac i meke naslage i pažnju usmeriti na tehniku pranja zuba.