dobro vece postovani, imam jedno pitanje. imala sam kvar na gornjoj sestici desne vilice, odstranjen mi je zivac i stavljena plomba. Bol sam osecala izmedju sestice i sedmice, medjutim zubarka mi je odstranila barem 80% zuba i ocistila te kanalice. Zanima me da li je to normalna proceudra, da se svi koreni ociste, čak i oni koji mozda nisu bili zahvaceni bakterisjskom infekcijom, zapravo da li je to tako moguće nisam ceo zahvat radila kod iste zubarke, kod prve sam bila prvi put - jednom i ona mi je odstranila samo deo izmedju sestice i sedmice, dok je druga odstranila veci deo zuba Takodje sada jos uvek na ugriz osecam bol, nisam sigurna da li ima viska plombe ili zivac nije dobro istretiran, jer se bol javlja na onoj strani gde jos uvek imam zub hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 07. 05. 2022.
    • Poštovani,

          Moraju se adekvatno obraditi svi kanali korena i definitivno opturisati. Potrebno je napraviti mali rdg snimak zuba i odraditi klinički pregled da se ustanovi uzrok pomenutog bola.

      Srdačan pozdrav!