1. dr Stevan Conić postavka fiksnog labijalnog aparata

    Pitanje broj: #65398

    Da li mi možete reći da li boli postavljanje fiksnog labilijalnog aparata, i kako da prevazidjem komplekse koje imam od metalnih bravica (u dogovoru sa svojim stomatologom ćemo staviti sa spoljne strane i metalne bravice da bi to imalo efekta), inače nije strašno toliko, al ja bih to što pre, pa doktor kaže da je ovo najbolje. Nadam se da ćete mi odgovoriti na poruku i izaći u susret

    Odgovoreno: 09. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Sama postavka fiksnog labijalnog aparata nije neprijatna. Na početku terapije možete osetiti blagu napetost u zubima koji nose bravice, ali u najvećem broju slučajeva on nije velikog intenziteta, i prolaznog je karaktera. Samo nošenje fiksnog aparata zahteva promenu nekih navika, kao što je recimo način pranja zuba, ali to će vam, verujem, objasniti i sam doktor koji će intervenciju i izvršiti