1. dr Stevan Conić lečenje desni

    Pitanje broj: #65621

    Molim vas radio sam porculanske prednje navlake pre 5. godina, i sad su mi poslednjih pola godine desni natečene, vidno je malo veće crvenilo, kod stomatologa da odem pregled ispod 15. eura nije a to mi se ne daje jer im znam odgovor- ispiranje kamilicom i to je to. Ja sam čuo da takva upala može da utiče na srce pa me interesuje vas savjet i da li da uzmem neki antibiotik, nisam alergičan na pencilin, pa mi vi dajte predlog, hvala.

    Odgovoreno: 09. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Za konkretan savet, potreban je i detaljan klinički pregled, i otkrivanje uzroka same inflamacije desni. Ukoliko je razlog upale anatomo-morfološko nepoklapanje fiksne nadoknade sa nosećim strukturama, možda je potrebna zamena starih fiksnih nadoknada novim, prikladnijim. Takođe, jedan od zahvata koji može trajno rešiti vaš problem, je jedna od brojnih procedura iz parodontalne hirurgije, ali kao što sam nepomenuo, za izbor prave terapije, neophodan je odlazak stomatologu. Antibiotik može dovesti do poboljšanja trenutnog stanja, ali ne i do trajnog rešenja.