1. dr Stevan Conić fiksiranje donje proteze

    Pitanje broj: #65651

    Molim da mi odgovorite da li se fiksira totalna donja proteza? Koliko bi koštalo i gde da se obratim? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 09. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Ukoliko mislite na totalnu mobilnu akrilatnu protezu, fiksiranje vaše postojeće proteze nije moguće. Međutim ukoliko osećate nelagodnost, i preveliko pokretanje proteze, moguće je protezu korigovati, metodom podlaganja, koja nije skupa i ne zahteva puno vremena, a omogućiće znatno bolju adheziju proteze za noseća tkiva. Postoje totalne proteze koje se izrađuju u kombinaciji sa ugrađenim implantima, ali ta procedura je znatno skuplja, i invazivnija u odnosu na predloženu, što se cene tiče, razlikuje se, u zavisnosti iz kog ste dela Srbije, i da li proceduru obavljate u privatnoj ili državnoj ustanovi.