Postovani, moje dete od 15 meseci nema jos zubice pa me zanima da li je to normalno ili treba da se obratim lekaru.

    Odgovoreno: 09. 12. 2016.
    • Poštovana,
      U najvećem broju slučajeva zubi počinju sa nicanjem oko 6. Meseca, međutim, to nije pravilo kod svakog pojedinačnog slučaja. Iako postoje odstupanja, ne bi bilo loše da posetite vašeg lekara, radi otklanjanja sumnji na postojanje nekih malformacija u razvoju mastikatornog aparata.