1. Nabrekline na jeziku

    Pitanje broj: #163007

    Posetio sam dva stomatologa zbog promene koju sam uočio na jeziku u poslednjih mesec i po dana. Naime, kada se probudim sa desne strane jezika imam nabrekline (bele boje), koje formiraju liniju (nalik čvorovima). Jutros se linija javila i na levoj strani. Stomatolozi su mi reskli da su u pitanju otisci mojih zuba. Da je očito da jezikom pritiska zube i da je to posledica. Da će se povući vremenom.

    Medjutim, da li zbog toga što previše o tome mislim ili što nisam u Srbiji već na proputovanju po Aziji, neophodan mi je Vaš savet i kako i da li je moguće ovoga se resiti?

    Napominjem da sam pre nekoliko dana odradio navlaku za donje zube (silikonsku) - njen je efekat krova, ne umanjuje formiranje navedenog oštećenja. Navodim i to da su nabrekline najveće ujutru nakon što se probudim, a u toku dana se smanje (nekada skoro da i nestanu). Imam kod sebe Daktanol, ali ne znam da li bi mi on u ovom slučaju pomogao? Počeo sam da mažem Gingival gle i ispiram usta čajem od zalfije. Nažalost, nema mnogo efekta.