1. Vađenje zuba pod upalom

    Pitanje broj: #108114

    Zanima me da li postoje opasnosti tokom vađenja zuba pod upalom i nakon intervencije i ako postoje koje su?

    Odgovoreno: 17. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Zub pod upalom je apsolutno indikovan za vađenje, naročito ukoliko preti širenje infekcije ka vratu i grudnom košu. Opasnosti mogu postojati jedino ako se zub ne izvadi, jer kao uzročnik infekcije može doprineti otežanom lečenju infekcije. Jedina neprijatnost prilikom vađenja može biti bol, obzirom da kada je zub pod upalom lokalni anestetik ne deluje potpuno.
      Pozdrav.