1. Strah od vađenja zuba

    Pitanje broj: #115679

    Zbog čestih terenskih poslova, a i zbog izuzetnog straha od vađenja zuba, moji zubi su u lošem stanju. U poslednje 2 godine došlo je i do pojave paradontopatije. Pošto sam posle jedne nesreće slomio 6 zuba, sada ih je potrebno izvaditi. Kako sam već napomenuo, imam izuzetan strah od vađenja zuba zbog trauma iz djetinjstva jer sam imao stomatologa čiji je nadimak bio, "koljač". Takođe, anestezije mi skoro i ne deluju. Interesuje me da li postoji mogućnost vađenja zuba pod totalnom anestezijom i, ako postoji, koliko zuba se sme najviše vaditi odjednom. Pominjem i da mi je potrebno hitno vađenje svih polomljenih zuba, a i još ponekog, zbog odlaska na teren.

    Odgovoreno: 02. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Moguće je uraditi vrlo velike zahvate u ustima, pa samim tim i te koje pominjete, putem anestezije koju navodite. Imamo višegodišnje iskustvo i mnogo zadovoljnih pacijenata koji su pre toga isto tako imali problema zbog straha od bola.
      Pozdrav.