1. Problem sa džepovima u gornjoj vilici

    Pitanje broj: #101312

    U poslednja četiri meseca imam problema sa džepovima u gornjoj vilici između šestice i sedmice sa desne strane, a od pre nekoliko dana i sa leve strane. Zubi su osetljivi na hladno, a ponekad i na toplo. Predloženo mi je vađenje sedmica i ako se na snimku ne vidi kvar zuba vec samo džep, imam poteškoća pri žvakanju hrane jer su desni ponekad baš bolni. Molila bih Vas da mi predložite način lečenja jer me strah da nije to početak paradentoze. Koju pastu koristiti, na koji način čistiti džepove osim upotrebe dentalnog konca i četkice u kućnoj varijanti, volela bih da sačuvam svoje zube koliko je to moguće duže.

    Odgovoreno: 21. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Prema opisu bih rekao da vi imate parodontozu, a ne da je reč o početku iste. Potreban je detaljan pregled da se utvrdi šta se od postojećih zuba može sačuvati. Nakon toga se pristupa kombinovanoj medikamentozno hirurškoj terapiji. Vi sami ne možete u ovoj fazi oboljenja puno učiniti na ozdravljenju.
      Pozdrav.