1. Povreda mandibularnog živca pri ugradnji implantata

    Pitanje broj: #101702

    Prilikom ugradnje implantata došlo je najverovatnije do povrede mandibularnog živca (svrdlom) u donjoj vilici. Koliko traje oporavak od takve povrede i zar se ne koriste određena svrdla za određenu dužinu implantata? Oralni hirurg mi je rekao da postoji mogućnost da je došlo do povrede živca svrdlom pri ugradnji implantata, iako implantati sada nisu u kontaktu sa kanalom? Koja se terapija primenjuje u tom slučaju za opravak nerva. Nemam trnjenje brade ili vilice kao ni desni, već samo neke blage bolove

    Odgovoreno: 28. 06. 2012.

Komentari na pitanje: #101702

    • Poštovani, gdje mogu viđet odgovore na postavljena pitanja? Isti problem imam, utrnulost vilice i brade nakon ugradnje implantata. Hvala.

    • Postovani moj problem je isi kao kod ovog gospodina prilikom ugradnje inplatanta mi je donja vilica utrnjena idem tek za 2mjeseca za ugradnju krunica hvala