1. Jak osećaj bola nakon vađenja živca

    Pitanje broj: #84491

    Rađeno mi je vađenje živca na sedmici gore levo, šireni su kanali, punjeni i stavljena je plomba to je urađeno u roku od tri dana. Uveče, trećeg dana imala sam jake bolove, jedino mi je pomagalo da hladnom vodom mućkam usta. Ujutru sam snimila zub, ali stomatolog je rekao da je sve u redu. Bol nije prestajao, skinuo je plombu i izvadio punjenje i ostavio otvoren zub. Rekao mi je da pijem Klindamicin. Pijem ga tri dana, ali povremeno osećam bol. Zanima me da li zub treba vaditi?

    Odgovoreno: 04. 07. 2011.

Komentari na pitanje: #84491

    • Poštovani, pre dva meseca mi je stomatolog izvadio živac (endodoncija) iz donje levo 6-ice. Još uvek me taj zub boli na zagriz, čak toliko da kada ga i jezikom pritisnem, osećam bol, pogotovo u jutarnjim časovima. Bio sam kod istog stomatologa, ali mi je rakao da je sledeći postupak vađenje tog zuba. Iskreno ne bih to radio, jer i pre nego što sam uzvadio živac, stomatolog je rekao da je karijes bio mali, ali relativno dubok. Molim Vas za neki savet. Pozdrav i hvala unapred.