Postovani, moja cerka ima 17 meseci i nikli su joj 11 zubica, 12 je tek probio. Interesuje me kada treba da krenem sa higijenom zuba u smislu upotrebe cetkice i paste za zube? U radnjama sam videla cektice za uzrast do 24m i neke paste koje nisu ljute. Pretpostavljam da cetkica mora imati oblik prilagodjen maloj deci. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 12. 03. 2012.
    • Poštovana,
      Polako pripremajte cerkicu u vezi higijene zuba. Neka bude sa vama dok vi odrzvate higijenu i neka posmatra pa ce ubrzo i sama izraziti zelju. Uzmite neku cetkicu prilagodjenu uzrastu i neka ona polako pokusava a vi joj pomazite dok se ne osamostali. Nije lose konsultovati i spec. Decije stomatologije za pripremu posete stomatologu i sl. .